22. prosince 2017

Vánoční zamyšlení…… Co je to láska?


Láska je stav mysli. To je první, co mě napadne. Lásku nenajde ten kdo, hledá objekt lásky, ale ten, kdo hledá její zdroj. Když najdete zdroj lásky, najdete sebe sama. Pochopíte, že sami jste zobrazením opravdové lásky. Opravdová láska je spojena se svobodou mysli, těla a s velkou moudrostí.

Ten, kdo hledá lásku, protože ji potřebuje, jí nenajde. Nenajde ji, protože hledá uspokojení své potřeby lásky, nikoliv lásku. Nenajde ani její zdroj, nenajde sebe sama. Nenajde, protože hledá jinde, než se opravdová láska skrývá.

Vaše Ego, prostřednictvím Vaší mysli, nehledá lásku. Ego hledá uspokojení. Pokud Vám mysl, říká, že jste našli lásku, buďte opatrní, není opravdová. Mysl (Ego) nelze nikdy uspokojit. Mysl stále potřebuje novou činnost, nový objekt, který by ji vyřešil její nové a nové potřeby. I proto hledá lásku. Vztahy, které vnikají z takové lásky, často nevydrží dlouho. Až když oba partneři pochopí, že ten druhý tu není proto, aby uspokojil jejich potřeby, má jejich vztah šanci. Až když oba pochopí, že lásku musí hledat každý nejdříve v sobě,  a teprve potom ji mohou najít společně.

Pokud jste schopni žít bez jakékoliv potřeby, včetně potřeby lásky, objeví se láska sama od sebe. Nemusíte ji hledat, ona si najde Vás. Když Vás najde, začne z vás tryskat a začnete jí šířit okolo. Pak pochopíte, že jste našli opravdovou lásku. Jak to poznáte? Poznáte to, nebojte se. A poznají i ti okolo Vás.

Vánoce jsou svátky klidu, míru pokoje a Lásky. Užijte si je.

Ivan Fučík


Žádné komentáře:

Okomentovat