23. března 2018

Internet ví přece všechno!


Ještě před pár lety jsem musela odevzdávat daňové přiznání na růžovém formuláři. Pokaždé koncem března jsem na příslušném úřadě stála frontu k příslušnému okénku, kde příslušná úřednice nacvičeným pohybem štemplovala originál i kopii. Dneska můžeme daňové přiznání poslat přes internet. 
Není to tak dávno, co jsem kupovala zadní hovězí, rajčata a toaletní papír v obchodě, dneska v e-shopu na internetu. Kurýr mi nákup odveze až do domu. 
Když jsem potřebovala k lékaři, zvedla jsem telefon a objednala se. Dneska zapnu počítač a objednám se přes webové stránky na internetu. 
Internet se rozrůstá, počet webových stránek denně přibývá. Webové stránky zakládá kdekdo. Firmy, obchody, úřady, umělci, sportovci, daňoví poradci, politici, restaurace, vinárny, lékaři, média, nemůžu vyjmenovat všechny subjekty. Každý chce mít zajímavé webové stránky, hlídá si design, informace, aktuálnost. Pro nikoho to nebyla povinnost, byla to spíš radost. Od 1. 1. 2014 je tomu jinak. Povinnost založit si webové stránky mají všechny akciové společnosti. Musí na nich zveřejňovat údaje stanovené zákonem, a jak víme, neznalost zákona neomlouvá. Neexistuje, aby společnost neměla vlastní internetové stránky. Nemá-li akciovka webové stránky, dopouští se porušení povinnosti a může dostat pokutu až sto tisíc korun.
V článku Ivana Fučíka „Povinnost akciových společností zveřejňovat údaje na vlastní internetové stránky“ najdete podrobnosti o této problematice. Autor v závěru článku pokládá tři dotazy, na které jsem marně hledala odpověď. A světe, div se, nenašla jsem ji ani na internetu, který ví přece všechno!
Já k těm třem přidám další dotaz: Jaká povinnost z moci úřední na nás čeká jako další v pořadí? Jmenujte alespoň tři.
Pokud znáte odpověď na některou z otázek, napište ji a pošlete. Výherci dostanou hodnotnou cenu a jejich jména zveřejníme v dalším čísle oblíbeného newsletteru FP info.
Příjemné jarní dny!
Mercedes WimmerováŽádné komentáře:

Okomentovat